W stylu gwiazd – Angelina Jolie

4 czerwca 1975 roku przyszła na świat jedna z najbardziej intrygujących i oryginalnych aktorek współczesnego kina. Kiedyś ekscentryczna hedonistka znana z dramatów oraz filmów akcji, później działaczka Unicef z ramienia ONZ, a obecnie matka szóstki dzieci, która przyznała się do prewencyjnej mastektomii. Jakby nie patrzeć na Angie, jest to kobieta niezwykła, obdarzona oryginalną urodą oraz niezła aktorka.

Ma też swój wyrazisty styl, kobiecy, minimalistyczny, ponadczasowy. Jej sposób ubierania nie rzuca się zbytnio w oczy, za to pozwala jeszcze bardziej eksponować jej ponadprzeciętną urodę. Mimo, że w przeszłości Angelina zaliczała modowe wpadki w postaci skórzanych spodni, czy gołego brzucha, obecnie każda jej stylizacja czy kreacja na wielką galę jest stosownie przemyślana i dopasowana do całego wizerunku: matki, obrończyni praw człowieka i aktorki z dość sporym dorobkiem.

Angelina Jolie kocha klasykę zarówno w formie i kroju jak i kolorze. Świetnie czuje się w czerni, szarościach i bieli. Na co dzień preferuje obcisłe rurki, w połączeniu z obcisłymi topami lub bluzkami oversize, które świetnie leżą na jej szczupłej sylwetce. Jako matka sześciorga dzieci Angelina pozwala sobie czasem na bardziej eleganckie stylizacje i do prostego outfitu zakłada modną marynarkę i wysokie szpilki. Wszystko utrzymane w odcieniach czerni w połączeniu z szarością lub bielą. Jeśli zaś chce przykuć uwagę i postawić na świeży look wybiera, jasne, beżowe płaszcze, sukienki lub dodatki.

Na wielkie gale i premiery Angelina Jolie zakłada zazwyczaj piękne, długie suknie od znanych projektantów takich jak ukochany Versace, Ferragamo, Ives Saint Laurent.
Jej kreacje zawsze wyróżniają się na tle innych aktorek wysublimowanym style, prostym krojem i przyciągającym wzrok, małym akcentem jak choćby czerwony dekolt w pięknej sukni od Versace. Na mniej oficjalne przyjęcia Angie często wybiera sukienki wieczorowe w wersji mini, wykonane ze skóry lub naturalnych materiałów.

Niemniej jednak nas zachwyca prosty, wysublimowany styl Angeliny, która przyjęła zasadę Coco Chanel, że aby wyglądać dobrze „trzeba być trochę źle ubranym” i urzeka nas za każdym razem świetnymi stylizacjami dobranymi stosownie do okazji.

Jedna myśl nt. „W stylu gwiazd – Angelina Jolie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *