Jak dobierać eleganckie żakiety?

Żakiet to wykończenie każdego outfitu, swoista kropka nad „i”. Dlatego też każda kobieta i dziewczyna powinna mieć przynajmniej dwa modele tego stroju. Jeden elegancki żakiet oraz sportową marynarkę na mniej oficjalne okazje lub na co dzień.

Eleganckie żakiety z powodzeniem możemy zakładać do pracy biurowej, pracy w banku czy na wysokim stanowisku. Wtedy taki strój jest wręcz pożądany. Najlepiej wybrać model klasyczny, w stonowanych kolorach i o prostym, nie rzucającym się w oczy kroju. Model z kołnierzem lub dwurzędowa marynarka będzie w takim wypadku dobrym rozwiązaniem. Ponadto możemy wybrać z szerokiego kręgu żakietów ze stójką, prostota formy i elegancki fason to kwintesencja stylu i elegancji. Taki fason szczególnie polecany jest panią o krępej budowie, dużym biuście lub tzw. krótkiej szyi.

W naszej szafie, oprócz eleganckiego żakietu, nie powinno też zabraknąć tego o sportowym kroju. Marynarka typu boyfriend z wywijanymi rękawami, to świetna alternatywa na co dzień oraz dla kobiet lubiących tzw. styl casual czyli codzienny. Można ją wykorzystać podczas zakupów, weekendowego wyjazdu czy spotkania w gronie przyjaciół. Taki model można zestawić z prostymi jeansami, letnimi szortami, leginsami, a nawet spódniczką. Jest więc najbardziej uniwersalny, spośród wszystkich fasonów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *